پنج‌شنبه 6 بهمن 1390 ساعت 09:13

انسان "یک روز" با خودش گفت ؛ من اشرف ِ مخلوقاتم ! پس  باید همه چیز را به دست بیاورم .

بعد از چند روز انسان فهمید که او هر چه را اراده کند ، به دست خواهد آورد. پس انسان بسیار اراده کرد و چیزهای بسیاری به دست آورد.

او برای چیزهایی که به دست می آورد یک نام انتخاب کرد ؛ دستآورد !

روزها گذشت و روزی رسید که انسان آن قدر دستآورد در دستش داشت ، که دستش بسیار سنگین شد و کم کم  دستش کِش آمد.

و هی کش آمد و هی کش آمد...

و حالا انسان دستش از پایش درازتر شده بود !

روزها هم چنان می گذشت و بعضی انسان ها دست از پا درازتر در رویای ِ بازگشت به روز ِ قبل از آن "یک روز" بودند. و بعضی دیگر دست از پا درازتر به زندگی شان ادامه می دادند. بعضی دیگر هم در دسته های دیگری بودند ... که الآن به علت ِ کمبود ِ وقت و چون می بایست بروم و یک لقمه نان  برای زن و دست ِ گل ها ی مشترک ِ من و زنم به دست بیاورم ،از ذکر ِ آن ها خودداری می کنم.

اما همین قدر برایتان بگویم که همه ی دسته های انسان ها در یک چیز مشترک بودند ، و آن هم این بود که در دل می دانستند ؛ دست از پا درازتر شده اند.

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo
Free counter and web stats
طراحی سایت تاریخ ایران لینکدونی تبادل لینک Used Engines دانلود کتاب اسطوره اساطیر Ancient Civilizations Eski Tarih تاریح القدیم دایرکتوری تبادل لینک مشاهیر چهره های ماندگار دکتر شریعتی لینک های داغ دانلود کتاب رایگان ابهر abhar تاریخ فلسفه اخبار خبر ایران باستان تبلیغات آگهی رایگان آشپزی تبادل لینک مجله پزشکی فارس نویس فروشگاه نیازمندی ها شعر پارسی فارسی آگهی رایگان تبلیغات رایگان download دانلود مصر باستان